שאלות ותשובות

דברים שתמיד שואלים אותנו

בשלב הראשון אנחנו נפגשים אצלנו בסטודיו לכוס קפה עם עוגיות וסיעור מוחות, לאחר מכן מתחיל שלב האיפיון והתחקיר בו אנחנו מכירים את החברה, את קהל היעד ובוחנים את האסטרטגיה הנכונה והמסרים איתם נצא לדרך.

מכאן צוות האולפן מתכנס לפגישת קריאטיב בה אנחנו מתחילים לעלות רעיונות בהתאם לגיבוש מסמך האיפיון . לאחר שהקונספט ומסמך הקריאטיב מוצגים ללקוח, אנחנו ניגשים לתסריט.כשהתסריט מקבל אישור, אנו מתחילים בשלב ליהוק השחקנים או הפרזנטורים, בחירת לוקיישנים והכנה ליום צילום. שקט מצלמים!

לאחר הצילומים מתחילים בשלב הפוסט פרודקשיין, כל החומרים זורמים אל האולפן אל עמדות העריכה, האפקטים, הטיפוגרפיה, הקלטת קריינות, סינק, אודיו, בחירת מוסיקה, מיקס לסרטון ואיזון צבעים. צפיה ראשונה תשלח בתוך לינק מיוחד בו תוכלו לרשום הערות בקלות ממש בגוף הסרטון- הערות אלה יכנסו לציר הזמן שמקושר לסטודיו. כך אנו לא מפספסים דבר. לאחר ביצוע השינויים ישלח אליכם כל קבצי הקמפיין בהתאם לפורמטים הנדרשים ולפטפורמות השונות , פייסבוק\לינקדאין\אינסטגרם\יוטיוב, באנר עליון לאתר וכו..

אחד הדברים שאנחנו דוגלים בהם זה להעניק את יכולת הפרסום בוידאו לכל עסק, מקטן עד ענק. לכן אנחנו תמיד פועלים לנסות ולהבין את מסגרת התקציב לפני שאנחנו מתפרעים עם רעיונות שעלולים לייקר את שלבי הביצוע. לא תמיד הכי יקר יביא הכי הרבה תוצאות, לפעמים קריאטיב חכם ופיצוח נכון של קהל היעד ומה שמניע אותו יכול להוביל לסדרת סרטונים קצרים, פשוטים להפקה אך אפקטייבים מאוד.
ובכל זאת, כמה זה עולה, כמה עולה סרט תדמית? כמה עולה סרטון שיווקי, כמה עולה פרסומת?
אם בכל זאת תרצו מספרים, אז אפשר לומר בצורה רחבה שהפקות נעות היום בין 12,000שח עד 150,000שח
בעלי עסקים מנוסים וחברות שמפיקות פרסומות ומשתמשות כוידאו ככלי הגדול שלהם יגידו לכם פה אחד, סרטון תדמית, פרסומת או סרטון שיווקי – זו לא הוצאה, זו השקעה.
וידאו שיווקי טוב משמעותו הצלחה, והצלחת קמפיין וידאו טוב משמעותה הכנסות.

ישנם לא מעט פרמטרים המשפיעים על עלות ההפקה , קריאטיב, תסריט, שחקנים, תאורה ומצלמות, לוקיישנים, פרזנטורים, במאי, מפיק, רכבי הפקה, אוכל לצוות, איפור, אנשי צוות על הסט, שעות עריכה באולפן ועוד… זה על קצה המזלג, אבל כל פרוייקט\הפקה\סרט ומסגרת התקציב שלו, אנחנו מתאימים את תקציב הלקוח לקונספט, לפעמים אף מציגים מספר אופציות לבחירה בעלויות שונות 

כיוצרים, אנחנו בדרך כלל כותבים את כל התכנים לסרטונים שאנו מצלמים. אבל כמובן שאם יש לך תסריט מוכן אנחנו יכולים לקחת את זה מכאן. כמובן שתסריט טוב ככול שיהיה צריך להפוך בסוף להפקה וימי צילום, אנחנו כמובן בשלב פרה-הפקה דואגים לוודא שהכל ניתן לביצוע, עומד בתקציב וביעדים.

שאלה נפוצה מאוד 🙂 יום צילום הוא דבר מורכב שדורש ריכוז של היוצרים והצוות על הסט. יותר אנשים על הסט יותר הסכות דעת, אז אנחנו תמיד ממליצים שרק מי שצריך להיות על הסט…צריך להיות על הסט 🙂