10 הדיברות בהפקת סרטון מימון המונים

Share on facebook
Share on google
Share on email
Share on whatsapp
הפקת אלבום? כתבת ספר חדש? הגיע הזמן להפיק סרטון למימון המונים, פרוייקט מימון המונים זו תורה שלמה, אבל אנחנו ריכזנו את ה10 הדיברות לתוך סרטון אנימציה קצר

מזל טוב ! הבייבי שלכם עומד לצאת לעולם

החלטתם לגייס מימון ולהפוך את החלום למציאות, אבל רגע ! לפני שהפרוייקט שלכם עולה לאוויר , יש מספר דברים חשובים שאתם חייבים לדעת !

1. הציבו יעד ראלי, אל תגייסו סכום גבוה מדי. עדיף לקבוע סכום קטן ממה שאתם באמת צריכים ולהגיע ליעד בזמן קצר יותר . כך תוכלו להמשיך לגייס מימון ולעבור את היעד שהצבתם.

2. הרשתות החברתיות- זו הדרך שלכם להגיע לקהל היעד. אבל חכו רגע. אל תמהרו , ראשית שתפו באופן פרטי רק את המעגל הראשון הקרוב אליכם, משפחה וחברים קרובים , תצברו את 20 האחוזים הראשונים מאנשים שאוהבים אותכם וישמחו לעזור. תחשבו על זה כמו על מסעדה שאתם לא מכירים והיא ריקה מאנשים, סביר שלא תיכנסו כלכך מהר- אבל אותה המסעדה שכבר יושבים בה אנשים ואולי חבר או שתיים שאתם מכירים תמשוך אתכם הרבה יותר

3. תשואות שוות באמת! המעגל הראשון יתמוך בכם בכל מקרה והתמורה שיקבל פחות תעניין אותו. אבל הגרעין הבאמת חשוב והקשה יותר להשגה ירצה לקבל תמורה אמיתית ובעלת ערך עבור התמיכה שלו. הקדישו מחשבה רבה על כל תשואה, התייעצו על כך ושתפו חברים.

4. האדם מאחורי הפרוייקט- תומכים פוטנציאלים שלא מכירים אתכם ירצו לדעת מי עומד מאחורי הפרוייקט, זה הזמן לעבור על פרופילים החברתיים שלכם ולנקות קצת אבק.

5. עידכונים- בכל פלטפורמת מימון המונים יש לכם אופציה לשלוח עידכונים. השתמשו ונצלו את האפשרות הזאת, כל עידכון שתפרסמו ישלח במייל אישי לכל אחד ואחד מהתומכים, כאן מומלץ להציע הטבות בסגנון "חבר מביא חבר" .

6. פוסטים- כמו שאמרנו הרשתות החברתיות הם הדרך הכי טובה למשוך תומכים. בידקו מהם השעות וימים הנכונים לכם לפרסום פוסטים בנושא, שעות שיא וזמנים מומלצים.

7. בצעו מחקר קהלי יעד ברשת. פורומים עמודים וקבוצות בהן גולשים אשר עשויים להביע עניין בפרוייקט שלכם .

8. מה היא מסגרת הזמן הנכונה לפרוייקט שלי? בהגדרת הפרוייקט שלכם לרוב תתבקשו לבחור 30 45 60 או 90 ימים שבסופם יסתיים הקמפיין ויקבע גורלו של פרוייקט. הטעות הנפוצה- היא לבחור כמה שיותר זמן. אבל מי שמאחוריו כבר פרוייקט או 2 יודע שזה לא כך.

ניהול ותחזוק הפרוייקט ידרשו מכם לא מעט וסביר שמה שלא התניע במשך 30 ימים לא יצליח גם אחרי 90. אנו ממליצים על מסגרת זמן קצרה (30-45 יום) בה תשמרו על פוקוס, התעניינות בקרב התומכים ואנרציה שתוביל אתכם למטרה .

9. סרטון השיווק שלכם – קמפיינים ללא סרטון וידאו סטטיסטית לא ממריאים וזוכים למעט תשומת לב ושיתוף (הצלחת פרויקטים ללא וידאו 30%, הסיכוי עולה ב66% כשהקפמיין מלווה בסרטון- נתונים מתוך אתר קיקסטארטר).

בעוד שקמפיין המלווה בסרטון וידאו לגיוס המונים יזכה ליותר הקלקות ושיתופים , לכן אל תעשו כאן הנחות זה אחד הדברים החשובים ביותר זהו חלון הראווה שלכם, סרטון רע עלול לפגוע בפרוייקט וסרטון עשוי היטב מצולם מוקלט וערוך בצורה מקצועית המציג תכנים בעלי ערך עתיד לקבל יותר שיתופים ולהפוך לויראלי. אנו ממליצים על סרטון שאורכו לא יותר מ כ-3 דקות.

סרטון וידאו שיווקי צריך להיות קליל מעניין ושמעביר את המסר חד וחלק. כיוון הומריסטי זה בהחלט דבר שעובד אבל השתמשו בהומור כתבלין ולא כמנה העיקרית, אתם מגייסים כסף ואנשים בהחלט רוצים לדעת שמדובר בפרוייקט רציני.

10. שותפים לדרך – הטיפ אחרון והחשוב ביותר אתם מגייסים מימון לפרוייקט שהוא לרוב גם החלום הגדול שלכם, חישבו על התומכים שלכם כשותפים לדרך ולא כספונסרים.

גם אם תצטרכו בסוף להשלים ואולי להביא קצת כסף מהבית, זה בסדר אחרי הכל זה החלום שלכם והזדמנות הכי גדולה שלכם להגשים אותו.

אתם מול הקהל שלכם ללא מתווכים. בהצלחה !