סרטונים ירוקים, עתיד ירוק

Share on facebook
Share on google
Share on email
Share on whatsapp
עולם היזמות הוא אחד מהמקומות הכי מסתוריים וקשים לפיצוח מבחינת קהל הלקוחות והציבור הכללי. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על פרויקטים של יזמות ירוקה, עם אלמנטים של ראייה לעתיד וחשיבה ברת קיימא

עולם היזמות הוא אחד מהמקומות הכי מסתוריים וקשים לפיצוח מבחינת קהל הלקוחות והציבור הכללי. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על פרויקטים של יזמות ירוקה, עם אלמנטים של ראייה לעתיד וחשיבה ברת קיימא.

 

המהפכה העולמית של השנים האחרונות הובילה אינספור רעיונות שקשורים קשר ישיר לחשיבה עתידנית וייחודית. וזה בדיוק הפרוייקט איתו הצוות המקצועי שלנו יצא לדרך – יצירת סרטון לחברת אי די אף ריוניבלז כשיצאה להתמודד על המכרז להקמת "מעבדת יזמים למציאת פתרונות ירוקים לאתגרים סביבתיים״.

 

משבר האקלים, זיהום האוויר וניצול לא הוגן של בעלי החיים אלו נושאים שבוערים בנו ומדירים שינה מעיננו, אנחנו מאמנים בחשיבות עליונה של שמירה על סביבת מחייה ירוקה ומציאת פתרונות ירוקים לבעיות זיהום כדור הארץ, בעיות איתם יצטרכו להתמודד בקושי רב הדורות הבאים, הילדים שלנו.

 

יוצרים סרטון מנצח

בשלב הראשון, הבנו שהזמן מוגבל מאוד, הרשות לחדשנות עתידה כבר קבעה מועד לוועדה, כאשר אי די אף רצו ליצור בידול, לפתוח את הפרזנטציה שלהם בועידה בצורה עוצרת נשימה, כזאת שאי אפשר לשכוח.

 

הם החליטו שלפי כל הטקסטים, השקפים, הדיונים, סרטון אחד מנצח יכול לסכם את כל פועלם ב 2 דק׳.

 

כך יצאנו לדרך וקיימנו ראיונות עם החברות שהצטרפו לאי די אף, נסענו לראיונות עם בזן בבתי הזיקוק, וכתבנו תסריט, לאחר מכן נשלחו אלינו חומרים מצולמים מהשותפה השלישית, ג׳ונסון מתי.

 

התסריט לסרטון הושלם ונשלח לארה״ב לקריינות באנגלית, וכאן בארץ הוקלט הקריין לסרטון תדמית בעברית.

 

לקראת הגעת מועד הוועדה שתבחר את החברה שתוביל את המיזם, ערכנו ועבדנו שעות ארוכות עד שהגענו לתוצאה המושלמת. הסרטון הוצג בוועדה, והתשואות לא איחרו להגיע .

 

תשובת הראשות לחדשנות שבוע לאחר מכן הייתה ברורה.  אי די אף זכו במכרז וקיבלו זיכיון לשלוש שנים ומענק שנתי בגובה 14 מליון שח.  שותפים להצלחה כבר אמרנו.

 

התאמת התכנים לקהלי היעד השונים – המשימה המרכזית בתהליך

סרטונים בנושא אנרגיות ירוקות, מוצרים מתכלים ופיתוח משאבים מתכלים – חייבים להיות מאוד ברורים, כבר מן השנייה הראשונה. יש בסרטונים אלו אלמנט חזק מאוד של רגש, אותו היה חשוב לנו להעביר. חידוד המסרים, בכל שלב של הדרך הביא ליצירת סרטון אפקטיבי שהותיר חותם ברור על חברי הוועדה, בבחירתם בחברות שישפיעו על עתיד החיים של כולנו.

 

לב ירוק

אין ספק שאנחנו אוהבים להפיק סרטונים, ובעיקר סרטונים מצליחים 🙂 חשוב לנו תמיד להגיע לתוצאות מדהימות ולייצר ערך אמיתי עבור הלקוחות שלנו. אבל, יש משהו שנוגע ללב ומוביל לחיבור רגשי עמוק כשאנו יוצרים סרטונים שהם בעלי משמעות עבורנו, שיש בהם כוח לגרום למישהו שניה אחת לעצור, אולי לשאול את עצמו שאלה קטנה שהוא לא שאל לפני,  אנחנו תמיד רוצים ליצור חיבור אישי בין המותג ללקוח, אנחנו רוצים ליצור הזדהות, שהחיבור הזה יהיה אמיתי, חיבור שאולי יום אחד יוביל לשינוי.