סרטון תדמית

כתיבה, הפקה, צילום ועריכת סרטוני תדמית

בעולם של ימינו, סרטון תדמית עשוי היטב הוא חלון הראווה של החברה, זוהיא לחיצת יד וירטואלית ראשונה וחשובה מאין כמותה, כמו שאומרת הקלישאה ״אין שני לרושם ראשוני״, סרטון תדמית שעשיו טוב ונראה לא פחות ממדהים, הוא התחלה של סיפור הצלחה.

בין לקוחותינו

לאחר חיפוש דקדקני אחר חברת הפקות הגענו למרימיקס היקרים. ביקשנו להפיק ארבעה סרטוני תדמית , תוך דגש על עמידה באתגרים ודרישות ברמה הגבוהה ביותר כיאה לחברה גרמנית בין לאומית - Rational ,אלעד ורעות עשו עבודה מדהימה וכל פעם הפתיעו אותנו מחדש ביכולת היצירתית והתעוזה המקצועית . ליוו את הפרויקט ברגישות ונתנו לנו הרגשה שהכול אפשרי . אני מודה לכם על היצירה הנפלאה, אתם מדהימים ! בברכה חברת Rational צוות ישראל .
מאיר בן דוד
רציונאל ISRAEL

בעבר המאוד לא רחוק היינו נפגשים אצלנו בסטודיו, שותים קפה מדברים ומתחילים להכיר את החלקים בפאזל- לפני שאנחנו ניגשים להרכיב אותו. היום בעידן הקורונה זה עדיין אפשרי אבל לקוחות מעדיפים- לפחות בשלב הראשוני בו הם בוחרים מי יפיק עבורם את סרטון התדמית,  להיפגש ראשית באפליקציית הוידאו ״זום״, אמנם פחות קפה (ויש לנו  בסטודיו מכונה עם פולים שאנו טוחנים במקום וקפה מדהים) פחות חיבוקים (אנחנו מחבקים חזק) אבל עדיין הפגישה תהיה אפקטיבית לא פחות. 

אז מה נרצה לדעת בפגישה הזאת? קודם כל נרצה לדעת מי אתם, מאיפה התחלתם ואיפה אתם היום, מי הלקוחות שלכם, לאיזה קהל יעד אתם מכוונים? מי הולך לצפות בסרטון שיווק או סרטון התדמית שלכם ומה אנחנו רוצים שהוא או היא יעשו בסופו- יתקשרו? ישלחו מייל? ימלאו טופס? אולי יבצעו רכישה באתר?

בשלב הזה כבר למדנו להכיר ואנו מתחילים בתחקיר, רואים סרטונים של מתחרים, מוצאים את נקודות הבידול שלכם, ומתחילים לגבש אסטרטגיה לקמפיין הוידאו, הסרטון השיווקי או סרטון התדמית שאנו עומדים להפיק. כאן מתחיל תהליך הקריאטיב בו אנו מעלים רעיונות, זה בדרך כלל סוג של סיעור מוחות בישיבת קריאטיב פנימית שאנו עורכים בסטודיו, לפעמים יש רעיון שברגע אחד מצית את הדמיון ואפשר לראות כבר לראות את הסרטון ואיך הוא יראה, לפעמים זה דורש יותר חשיבה ולוקח זמן, בפרוייקטים המיועדים לשיווק בחו״ל למשל, אנו משלבים את העבודה שלנו עם אנשי קריאטיב נוספים שמצטרפים אלינו לתהליך, לבסוף אנו מגבשים מסמך קריאטיב שיהווה בסופו של דבר את הבסיס לכתיבת התסריט

כל הנחלים זורים לים… 
לאחר שהכרנו, איפיינו, שתינו חמישים כוסות קפה (טוחנים במקום אמרנו?) התלהבנו מרעיונות ובנינו מסמך קריאטיב שאהבתם והסכמנו עליו, לחצנו ידיים, לחצנו על אלכוג׳ל, הצמדנו מרפקים ובקיצור, התקדמנו- אנחנו מתחילים לגבש הכל יחד לכדי תסריט, כמובן תלוי בסוג הסרטון או הקמפיין, הסרטון השיווקי או הסרטון תדמית והקונספט עליו הסכמנו.

במידה ומצלמים אצלכם, נגיד אם מדובר במפעל או בחללים של החברה, נרצה להגיע לפגישה אצלכם בחברה או במפעל, לסייר ולהכיר את כל החללים, את המכונות, תהליכי העבודה, עמדות הייצור, האריזה והשילוח. אנו בעצם נאסוף את כל המידע שחשוב לנו לדעת ושיעזור לנו להתכוננן ליום הצילומים כמו שצריך, כל שלבי הפרה הפקה הם חשובים לא פחות מההפקה עצמה, הכנה טובה תוביל ליום צילומים מוצלח. 

במידה והחלטנו על לוקיישן חיצוני, אותו בחרנו והסכמנו עליו, אנו לא מסתפקים בתמונות ותמיד מגיעים לבחון את הלוקיישן לפני צילומים, לא פעם קרה שימים לפני הפקה החלטנו על שינוי לוקיישן לאחר שנעשה סיור במקום. 

נכון להיום אנו במרימיקס עובדים עם מאגר של 150 שחקנים, פרזנטורים, דוגמנים ודוגמניות ומתוכם מאגר קטן יותר של שחקנים מקצועיים שעובדים איתנו באופן קבוע, כמובן שאנו בוחרים יחד עם הלקוחות את הפרזנטור, הדוגמן או השחקן שמקובל על כולם ומתאים לביצוע הנכון ביותר עבור סרטון התדמית של החברה עבורה מופק הסרט.

אז קבענו יום צילום שנוח לכולם, ההפקה התחילה ואנחנו באקשן, נצמדים ללוח ״שוטינג״ עליו עמלנו בשבוע לפני, לרוב מדובר בלוז מדוייק עם זמני צילום קצובים לכל סצנה או לוקיישן, דואגים שהכל יתקתק ויבוצע על הצד הטוב ביותר. המלצה שלנו- תנו לצוות לעבוד, כולם מקצועניים וזה מה שהם עושים בחיים, אתם צריכים לדאוג למוצרים שלכם, או לכל מה שהיה דרוש מההפקה שתדאגו לו, אם זה חלל עבודה שמצטלם אצלכם בחברה או במפעל, תדאגו מראש לכל מה שצריך, שהמקום ינצנץ, שכל מי שצריך להשתתף בסרטון יהיה מוכן, אם יש טקסט לבצע, אפילו שיהיה מולכם פרומטר עם טקסט רץ, תלמדו אותו הכי קרוב לבעל פה שיש, תשלטו בנושאים עליהם אתם עומדים לדבר במידה ומדובר בראיון. יום צילום שכולם מגיעים אליו מוכנים ומגיוסים למשימה, הוא יום צילום איכותי שיוביל לעריכות אולפן בהם נבחר את השוטים הטובים ביותר מתוך מאגר בחירות מעולה ומצויין ולא מתוך פשרות.  ווואו כמה שאנחנו לא אוהבים פשרות 🙂 לפחות בכל מה שנוגע לביצוע ולתוצאה הסופית. איכפת לנו, חשוב לנו, בוער לנו כלכך שהסרטון יהיה כמו שתיכננו אותו ולכן אנחנו מקפידים על הכלל ״זהב לאורך כל הדרך״, כך מגיעים לתוצאה לא פחות ממושלמת.

עריכות אולפן, זה המקום שהקסם קורה, אנחנו מתחילים בתהליך שנקרא לוגינג, כאן נמיין את כל החומרים, נבחר טייקים טובים, נסדר מיקומים בתיקיות, נבחר הרדיסק מיועד שבו יגובה הפרוייקט והרדיסק בו ינוהל הפרוייקט.
בשלב הבא ניצור טיים ליין אחד שבו נתחיל ליצור את התזרים של הסרטון, ונבנה את הנרטיב שלנו בהתאם לתסריט, לאחר מכן נקליט קריינות ובמידת הצורך נצלם אלמנטים גרפים נוספים על המסך הירוק שבסטודיו. נאפיין ונבחר את המוסיקה שהכי מתאימה לסרטון, נקליט פוליז במידת הצורך(זה כשאתם רואים בסרט מישהו דורך על עלים יבשים וזה נשמע קרנצ׳י, ואז מנסים בעצמכם ואין לזה בכלל סאונד ..פוליז=הדבקה של שכבת אודיו חדשה על צילום קיים)  לאחר מכן נעשה אפטר אפקטס, עיבוד ותיקון צבעים ונשלח לכם תצוגה ראשונה.

אנו משתפים לינק מיוחד לסרטון דרכו תוכלו לרשום הערות ממש בתוך הסרטון עצמו בצורה ידידותית שלא מצריכה שום ידע מוקדם, כשתסיימו תהיה לנו רשימת תיקונים מסודרת על פני ציר הזמן, כך אנו לא מפספים דבר.

לאחר שהסרטון תדמית, שיווק, פרסומת או קמפיין הוידאו שהכנו עבורכם מוכן, בהתאם למסמכי הפרה פרודקשיין בהם הגדרנו את הצרכים השונים של הפרוייקט, כמו רזולוציות ונגזרות של סרטונים לפלטפורמות השונות, סרטונים לאינסטגרם, מובייל, פייסבוק, אמזון, יוטיוב באנר אתר וכו אנו נדאג לייצא את הסרטון בכל הפורמטים הנדרשים.