הפקת סרטונים תדמיתיים לעסקים – מאיפה מתחילים ואיך עושים את זה בצורה נכונה?

Share on facebook
Share on google
Share on email
Share on whatsapp
הצלחתו של סרטון תדמית מוצלח לעסק, יותר מאיכות הצילום ויותר מיכולות העריכה, הצלחתו של הסרטון תלויה ביכולת שלכם ליצור ערוץ תקשורת פתוח, נינוח וקליל עם אנשי חברת ההפקה
הפקת סרטונים תדמיתיים לעסקים
הפקת סרטונים תדמיתיים לעסקים

איש חכם אמר פעם Do what you do best, outsource all the rest.

כאשר אתם מחליטים לעבוד עם ספקים חיצוניים, אתם רוצים לבחור רק את אנשי המקצוע הכי טובים שיש, לעסק שלכם. ומצד שני הם לא אנשים שמכירים וחיים את הפעילות בעסק שלכם ברמה היומיומית.

 

אבל לפעמים כשאנחנו קורבים מידי לפאזל, קשה לנו לראות את התמונה המלאה שכל חלקיו מרכיבים, בדיוק מסיבה זו בכל פעם שאנחנו מתחילים עבודת הפקת סרטונים תדמיתיים לעסקים, חשוב שנאפיין ונכיר היטב את החברה, המוצרים, המתחרים, הקהלים ונגדיר את הפעולות שיש לבצע בשלב הקריאטיב ובטרם כתיבת התסריט.

 

נכון שהתסריט לסרטון התדמית לעסק הוא נקודת מפתח, אבל אי אפשר לכתוב תסריט טוב ואיכותי שקולע למטרות השיווק של החברה, בלי להרגיש לרגע, חלק מהחברה.

הפקת סרטונים תדמיתיים לעסקים, מאיפה מתחילים?

בממשק הראשוני שבין חברת הפקת הסרטונים התדמיתיים לחברה, יש מספר מרכיבים אשר מובילים את העשייה הכרוכה ביצירה זו. ראשית חשוב למפות את כל רמות הפעילות של העסק. החל מהיכרות עם המחלקות השונות, החזון של החברה והיעדים לשנים הקרובות.

 

כל אלו מספרים בצורה כללית את הסיפור של החברה. כחלק מתהליך זה חשוב להבין את השפה המקצועית של העסק. מה הם המונחים המרכזיים שמניעים את העסק קדימה, וחובה עליהם להופיע בסרטון כדי להראות כלפי חוץ חלק מתכונות האופי החשובות של בית העסק או החברה. השימוש בשפה מתאימה לקהל היעד, מושך את הלקוח ויוצר עניין כבר מהשניות הראשונות לסרטון, לפיכך הוא קריטי (הנושא חשוב במיוחד בימי הקורונה, כאשר ערוץ ויזואלי הפך לאפשרות היחידה נכון לעת הזו לשיווק מעפלים ותעשיה באמצעות סרטוני תדמית שיווקיים).

 

בשלב הבא של ההפקה התסריטאי הופך את הרעיונות הגולמיים לכתב. גם כאשר פתחתם את הדלת ליוצרי הסרטון, והבאתם אותם לכל נקודות המפתח בעסק, אתם עדיין צריכים לשבת בסיעור מוחות מקצועי כדי לחוות את דעתכם. לפעמים רעיון אחד קטן של עובד בבית העסק, הוא המנוע להפקה של סרטון שלם. כך ששיתוף הפעולה בשלב זה נחוץ.

 

אחרי שאנשי המקצוע אספו מספיק מידע, והם מרגישים בשלים להתחיל לעבוד על ההפקה של הסרטון אפשר להתחיל לעבוד על תסריט. את כל המידע על בית העסק מגלמים יוצרי הסרטון לתסריט מפורט, קריא וברור. עיבוד התסריט הוא בעצם השלב שבו הסרט קורם עור וגידים, ויש מושג ראשוני לגבי צרכי ההפקה של הסרטון.

 

ביום הצילום עצמו הדברים מתחילים להיות מעניינים. החלומות יוצאים לפועל וחומרי הצילום נאספים. זהו שלב קריטי, למעשה הדבר האמיתי בתוך התהליך, ה ״מאני טיים״ אם תרצו, בשלבי העריכה הסרטון מורכב לכדי יחידה אינפורמטיבית אחת, יצירה אחת, שמביעה את כל הרעיונות בצורה לוגית ומושכת ללקוחות שלכם.

תעבירו ערוץ, תקשורת זה שם המשחק

הצלחתו של סרטון תדמית מוצלח לעסק, יותר מאיכות הצילום ויותר מיכולות העריכה, הצלחתו של הסרטון  תלויה ביכולת שלכם ליצור ערוץ תקשורת פתוח, נינוח וקליל עם אנשי חברת ההפקה. עבודה על סרטון תדמית לעסק צריכה להיות איכותית, מקצועית ואפקטיבית, כאשר אתם בטוחים ברמת הביצוע של האנשים שעובדים על הפרויקט, חשוב להרגיש בנוח לידם ואיתם בכדי לקבל תוצאה שמציגה את העסק שלכם בצורה המיטבית.